НАГРАДЕН ФОНД

МАРАТОН СТАРА ЗАГОРА 2018 "Бягането начин на живот"

Информация за състезанието

Време и място на провеждане: 01.04.2018
Старт/Финал: бул."Цар Симеон Велики" 126 (пресечката с ул.Кольо Ганчев") в началото на парк "Александър Стамболийски" (Алана)

• 42.195 км – червени цифри
  • 21 км – сини цифри
  • 10.550 км – зелени цифри

Големият победител на веригата Маратони „Бягането – начин на живот“ Стара Загора, Варна и София ще получи награда от 20 000 лв., и ще се определи на базата на точкова система.

Нов регламент улеснява печеленето на 20-хилядния джакпот във веригата български маратони „Бягането като начин на живот“

По нова точкова система ще се определят печелившите на големия джакпот във веригата от маратонски бягания в България. За трета поредна година мотото „Бягането като начин на живот“ обединява три големи спортни събития, този път със следните дати:

1 април - Маратон Стара Загора
13 май - Маратон Варна
14 октомври - WIZZ AIR София Маратон

Тази година организаторите променят регламента, който определя печеленето на допълнителния бонус от 20 000 лв. за най-добре представилите се в трите маратона в една година. Новата точкова система не е така рестриктивна и целта е да дава възможност на повече атлети да имат до последно шанс за спечелване на изключително атрактивната сума от 20 000 лв., която е общ джакпот за мъже и жени.

За всеки старт вече се дават за първо място по 10 т., за второ по 8, за трето по 6 и т.н. до 1 точка за осмо място, като за спечелване на големия бонус се изискват минимум 20 т. Ако двама или повече атлети съберат този минимум, печели събралият най-много точки, при равенство се взимат предвид по-предните класирания и чак при ново равенство сумата се разделя.

Така джакпотът сега може да се вземе само с две победи, или с комбинация от победа, едно трето и едно 5-о място, или дори без победа, но с едно второ и две трети места.

8. място – 1 т.

Наред с това, непроменени остават големите премии за призьорите, които вече трета поредна година осигуряват участието на елитни атлети и регистрирането на много силни резултати в отделните български маратони.

Победителите в отделните дистанции, категория Мъже и Жени ще получат парични награди както следва:

Награден фонд 42.195 km

1 място 2 място 3 място 4 място 5 място 6 място 7 място 8 място 9 място 10 място